0 216 660 02 00
Bize Ulaşın
Karadeniz Cad. Ferhatpaşa Mah. No.47
ATAŞEHİR/ İSTANBUL
top

Otomatik Geri Yıkamalı Filtre

Filterland Otomatik Geri Yıkamalı Filtre

Suda bulunan tortu ve partiküller; bulanıklığa, makina ve tesisatlarda tıkanmalara, enerji sarfiyatına ve bakteri üremesi için uygun ortam oluşumuna neden olmaktadır. İyi dizayn edilmiş bir otomatik ters yıkamalı filtre ile ortalama 50 mikron hassasiyetinde filtrasyon 2 NTU’ya kadar bulanıklık giderimi sağlanabilmektedir.

Filterland otomatik ters yıkamalı filtreleri paslanmaz çelik veya karbon çelik olarak üretilmektedir. İç filtre malzemesi paslanmaz çeliktir. Giriş çıkış çapları 1’’ – 8’’ aralığında değişmektedir. Elektrikli veya hidrolik kontrollü tipleri mevcuttur. Filtre kapasiteleri standart ürünlerimiz için 10m3/h – 1000m3/h aralığında değişmektedir. Filtreden geçirilen sudan ayrışması istenen partiküller filtre iç yüzeyine takılırlar ve filtre çıkışı arasında basınç farkı oluşturular.

Basınç farkı sensörü & sivici sayesinde filtre ayarlanan fark basınç seviyesine geldiğinde filtre atık vanası açılır. Atık kolektörünün ucunda yer alan nozulların ucu bu şekilde atmosferik ortama açılmış olur. Filtrenin içindeki basınçlı su nozul ucundan atmosferik ortama doğru hareket ederken filtre cepheri üzerinde güçlü bir vakum oluşur. Motor & redüktör grubu sayesinde nozulların bağlı olduğu kolektör döndüğünden tüm filtre iç yüzeyi bu vakum sayesinde % 100 verimle temizlenir. Geri yıkama işlemi filtre modeline göre 10-50 sn sürer.